PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701933}
4,4 321
ocen
4,4 10 1 321
Arizona w mojej głowie
powrót do forum filmu Arizona w mojej głowie

debiutujący reżyser bierze nas na wytrzymałość, ile jesteście w stanie wytrzymać utrzymując uwagę na poszczególnych scenach, przeciąganych do granic ludzkiej wytrzymałości (nie polecam oglądania po kawie, ewentualnie można późno wieczorem lub wcześnie rano, kiedy nie jest się jeszcze dobrze wybudzonym lub wpada się w stan lekkiej drzemki/letargu, wtedy może się sprawdzić:). nieskończoność scen ciągnie się niczym spaghetti (western). wygląda to jak zderzenie filmów d.lyncha i j.jarmusha (głównie rola 2 aktorów) w realiach polskiej po-PGR-owskiej wsi. prawdopodobnie ma to przedstawiać pustkę bohaterów i przestrzeń krajobrazów jako żywcem przypominającą stan arizona. dialogi praktycznie znikome, zdawkowe pytanie-odpowiedź, przetykanie cytatami z książki westernu. ogólnie sens filmu można wychwycić, jednak dochodzi on po pewnym czasie, gdyż trzeba mieć dużo samozaparcia do przebrnięcia, ale czy warto? twardy orzech do zgryzienia, na pewno nie jest to film dla szerokiej publiczności, być może dla wyrobionego widza-kinomana. film po prostu o pewnej epoce, która przeminęła i o ludziach, którzy nie biorą udziału w wyścigu po złoto, są wyzuci z uczuć, nie mają z kim i o czym już rozmawiać.

ocenił(a) film na 3
mariobava

hej mam pytanie gdzie można obejrzeć ten film, zależny mi bo był dość długo kręcony w moim miejscu zamieszkania dlatego chciałabym go obejrzeć :)

ocenił(a) film na 3
titusiek19

szczerze mówiąc niewiem, ja oglądałem na festiwalu filmowym "młodzi i film" w Koszalinie w zeszłym roku:) a gdzie jest to miejsce zamieszkania i kręcenia filmu, jeśli można wiedzieć?

ocenił(a) film na 3
mariobava

łódź Parzęczew Dalików

ocenił(a) film na 4
titusiek19

ale kino+

titusiek19

2.XII.2016
12:25
Ale kino +

mariobava

Dobra wypowiedź. Jest tak jak piszesz, flaki z olejem i dużo pustki, jeśli się wysilić i dać takiej konwencji spory margines zaufania, prowadzi do konkluzji, którą przedstawiłeś. Trochę szkoda, bo można by osiągnąć lepszy efekt z podobnym przesłaniem, wypełniając film czymś innym niż długie, nudne i chłodne sceny ze szczątkowymi, drętwymi dialogami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones