PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699}

Sara

6,7 111 661
ocen
6,7 10 1 111661
5,2 11
ocen krytyków
Sara
powrót do forum filmu Sara

Zawsze uderzała mnie amatorszczyzna i tandeta (scenariuszowa, realizacyjna, aktorska) filmów Ślesickiego. Kwintesencją był oczywiście "Posterunek 13" - największa porażka w dziejach polskiej telewizji. Ale zachwalany "Tato", który był nieudolnym zrzynem ze "Sprawy Kramerów" i wyjątkowo kiepska "Sara" - podróba "Leona zawodowca" - dla mnie to kwintesencja wszystkich grzechów polskiego kina.

ocenił(a) film na 7
jos_fw

Jeżeli "13 Posterunek" był dla Ciebie największą porażką w dziejach polskiej telewizji, a "Tato" nieudolnym zrzynem, to chyba masz coś z głową i uważasz się za nie wiadomo kogo w świecie kina tudzież telewizji. To, że nie lubisz Ślesickiego (a to widać, bo właściwie chodzi tu o niego, a nie jego "dzieła"), to nie znaczy, że od razu są one najgorsze z najgorszych. Skoro z Ciebie taki wielki znawca, to radzę włączyć sobie telewizor i zobaczyć, jakie hity są teraz w ramówkach polskich stacji - przecież każdy szanujący się znawca powinien być na bieżąco.
A jeżeli "13 posterunek" nawet przez sekundę Cię nie rozbawił, to musisz być kompletnym ponurakiem.... Bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
morawias

pierwsze odcinki były dobre a później to już z górki w przepaść...

ocenił(a) film na 3
morawias

Nie bardzo rozumiem, po co te wycieczki ad personam - może rzeczywiście mam coś z głową (np. jest ona w lepszym stanie niż Twoja?). telewizji nie oglądam od dawna, a produkty Ślesickiego zwiastowały postępujący upadek radosnej twórczości telewizyjnej. Ślesicki - z niezrozumiałych dla mnie powodów - był pupilem polskiej krytyki i telewidzów; tymczasem jest to zadęte beztalencie zrzynające gotowe wzorce od innych, lepszych twórców. Jeśli 13 posterunek to dla Ciebie wzorzec poczucia humoru, cóż, pozostaje tylko współczuć. Odbiór niekonieczny.

ocenił(a) film na 3
jos_fw

dodam tylko, że jest dla mnie niezrozumiałe, jak można zarazem cenić wysoko Californication (dowcip momentami genialny) i 13 posterunek (poziom wód gruntowych, a nawet ścieków). Cóż, człowiek to zagadka.

ocenił(a) film na 7
jos_fw

Cóż, nie uważam 13.-ego posterunku za "wzorzec poczucia humoru", lecz nie jest to serial, który nie potrafi rozśmieszyć. Każdy z tych seriali ma swoje wady i zalety, więc nie da się np. oceniając film na filmwebie, mieć 10 punktów do podziału między Califo i 13. Posterunek, bo byłoby to zupełnie niesprawiedliwe.

ocenił(a) film na 9
jos_fw

Chyba coś ci na głowę padło że taki komentarz został napisany przez ciebie. Rozumiem że brak przemyślenia.

ocenił(a) film na 3
ColeTurner_2

Nie ma w tym wpisie ani jednego nieprzemyślanego słowa

jos_fw

Ten film ma sporo z pastiszu - zresztą całkiem zręcznego i z klimatem - problem z nim i kinem Ślesickiego mają ci, którzy jak dzieci wszystko odbierają dosłownie i na serio.

ocenił(a) film na 3
jan_niezbedny0

Żeby robić pastisz, trzeba mieć talent i łeb na karku. Ślesicki zaś jest jak dziecko, które odbiera wszystko serio - to go dyskwalifikuje na starcie

jos_fw

Na serio to masz jakiś ciężki kwas do niego - i to się da wyczuć w tych komentarzach.
Bo co do tzw. kina popularnego, to powstało tutaj od groma o wiele gorszego od "Taty", czy "Sary".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones