PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857506}
6,3 34 074
oceny
6,3 10 1 34074
5,4 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Tylko, że historia pokazuje co innego. Jedyny naród, który uratował tylu Żydów mimo ryzyka... Wyraźmy sprzeciw tej chorej narracji.

eksprezz

Więc kto śpiewał..... Dalej, chłopcy, dalej żywo,/ Otwiera się dla nas żniwo./ Bierzmy w ręce handel wszelki,/ Wyrwiem Żydom pieniądz wielki.

ocenił(a) film na 1
Amfios

No sam widzisz. Człowiek o ratowaniu życia za cenę własnego, a ty o handlu i pieniądzu wielkim. Bardzo trafne podsumowanie wartości przyświecających obu narodom w twoim wykonaniu.

eksprezz

A kilka razy więcej wydawał za darmo w anonimowych donosach, lub własnoręcznie zabijał z nienawiści tłoczonej do łbów przez wiele stuleci. Pogromy w Polsce były urządzanie przez setki lat i jest to na świecie fakt znany, mimo tuszowania tego przez polskich pseudo historyków z wypranymi łbami przez nacjonalizm. Polska ma jako kraj bardzo dużo za uszami, do czego nie chce się przyznawać i dalej uważa się za Chrystusa Narodów. Taka to już jest wschodniosłowiańska mentalność, identyczna z Rosyjską, zupełnie inna od zachodniosłowiańskich narodów jak Czesi.

ocenił(a) film na 1
Bomberpilot1940

Ok to które narody poza naszym ratowały żydów ryzykując życiem swoich bliskich?

Bomberpilot1940

Proszę, poczytaj sobie książki historyczne lub może nawet zapisz się na studia historyczne i doucz się o świecie. Porozmawiaj z konsulami i ambasadorami np. USA. W Polsce najmniej było mordów, o wiele więcej za uszami mają inne narody, Austria po II wojnie światowej zbudowała na terenach obozów koncentracyjnych np. tereny mieszkalne, nie przyznają się, że Hitler był z Austrii, a już nie mówiąc o tym, że to nie w Polsce był największy antysemityzm. Czy ludzie wiedzą, że większość prezydentów Ameryki byli antysemitami? Nie. Sam Roosevelt tuż przed wojną nie chciał przyjąć prawie 1000 Żydów, którzy przypłynęli na statku. A już nie mówiąc o tym, że Woodrow Wilson był antysemitą.

ocenił(a) film na 2
Bomberpilot1940

Takie były czasy. Wojna wyzwala najgorsze instynkty. oczywiście, że byli szmalcownicy co wydali masę Żydów. tylko że ja nie mam zamiaru za to odpowiadać i oddawać kamienic. Niech idą do tych co wojnę wywołali. My jako naród i tak już swoje zapłaciliśmy, tyloma latami komuny, przez co jesteśmy 100 lat za murzynami

ocenił(a) film na 4
Bomberpilot1940

Goju,nie mamy za uszami za dużo, jak to takie sovieticisy jak ty nam pchają

ocenił(a) film na 6
eksprezz

Nie widziałem wysypu filmów czy seriali o szmalcownikach. O volksdeutchach też nie.

ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

Otóż to. Jest ogromna dysproporcja. Oczywiście jeśli ktoś uważa, że to nie prawda, to zapraszamy do rzeczowego komentarza. Ilość filmów pro polskich vs anty polskich.

ocenił(a) film na 6
eksprezz

Czekam na wysyp prawaków, którzy zbluzgają gniot "Smoleńsk" podnosząc ten sam argument co tutaj - że to bzdura, która z historią nie ma nic wspólnego. Obawiam się, że pisobolszewicka hydra nie wychyli tutaj głowy :)

ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

Proszę bardzo - "Smoleńsk" jest takim samym gniotem co "Wesele". Oba filmy rażą swoją głupotą i robią z widza kretyna.

eksprezz

Właśnie historia pokazuje co innego. Jedni Polacy Żydów mordowali, inni Polacy ratowali. Tylko jakiś debil może używać formy zbiorczej "MY": my coś zrobiliśmy, my ratowaliśmy, naród ratował. Nie dziwota, że cię dupa piecze, jak słyszysz o jakich Polakach, którzy dopuścili się zbrodni, bo twój aparat umysłowy ameby musi to połączyć z MY i masz spięcie. Każdy sprawca sam odpowiada za zbrodnie, tak jak bohater zasługuje na indywidualne uznanie. Żaden naród nie mordował i żaden naród nie ratował, robili to jego przedstawiciele. My, czyli ja i ty, istniejemy tylko jako statystyka, a nie sprawca czegokolwiek (zwłaszcza z odległej przeszłości), bo nawet cię nie znam i nie chcę znać. Jak do ciebie dotrze, że nikogo nie ratowałeś, to będzie ci łatwiej w życiu, żyłka przestanie ci pękać, gdy usłyszysz, że byli Polacy, są i będą, którzy dopuszczali/ją się zbrodni, ale to nie naród ani ty.

ocenił(a) film na 8
eksprezz

Masz rację, musi powstać kolejny film o polskich husarzach, którzy z Janem Pawłem na piersi biją tych strasznych wrogów ojczyzny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones