PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35321}
7,3 9 074
oceny
7,3 10 1 9074
7,8 4
oceny krytyków
Stawiam na Tolka Banana
powrót do forum serialu Stawiam na Tolka Banana

czyli filmowy Tolek Banan-przeczytałam,że nie żyje- czy wiecie coś na temat okoliczności jego śmierci? Ciekawi mnie to bardzo! To fajny film był!

Lucynica

Z tego, co udało mi się dopatrzeć to opinie są w sumie dość rozbieżne, choć przeważa jedna zdecydowanie, iż podobno poniósł śmierć na skutek wywrócenia się jachtu (utopił się) choć słyszałem i takie opinie, że zginął w wypadku samochodowym.

Lucynica

Zginal w wypadku samochodowym w wieku 25 lat....

ocenił(a) serial na 8
Pacyf

Pacyf nie wygaduj głupot...prawda jest taka, że Jacek utonął...jacht się wywrócił pierwsza teza jest prawdziwa...on nie zginął w wypadku..

Pawuloniasty

jasne, 2 stycznia pływał jachtem po Wiśle

andfed

Jacek został prawdopodobnie załatwiony przez Bezpiekę. Oficjalnie udusił się czy zatruł śmiertelnie tlenkiem węgla podczas snu, tylko nikt nie wspomniał że był skrępowany w śpiworze drutem czy sznurem.Ta wersja jest wysoce prawdopodobna , poniewaz Jacek działal w opozycji antykomunistycznej. Jest wpisany jako zasłużony Łodzianin.

starbOb

Przeglądając internet znalazłem chyba z pięć wersji śmierci Jacka Zajdlera, z których część się wzajemnie wyklucza albo jest kompletnie nieprawdopodobna. Jak ta z jachtem; w styczniu się w Polsce na jachtach nie pływa, zima w 1980 roku była ostra, co pamiętam dobrze, poza tym w Opolu nie ma po czym pływać, bo chyba nie po śmierdzącej Odrze. Wikipedia podaje wypadek samochodowy, co by wykluczało zatrucie czadem we własnym domu. O rany! Przecież to ledwo 27 lat! Czy na tym forum nie ma nikogo z Opola, który by wiedział coś więcej? A może ktoś w czasie wolnym poszuka w opolskich archiwach sądowych czy prokuratorskich jakichś śladów? Chyba że trzeba na siłę stworzyć legendę...
Ciekawi mnie natomiast, dlaczego we wszystkich jego biografiach konsekwentnie pomija się albo wspomina tylko zdawkowo rolę Zbyszka Trepki w "Do krwi ostatniej" Jerzego Hoffmana.

ocenił(a) serial na 10
Lucynica

z tgo co wiem to on zginął w ypadku samochodowym

ocenił(a) serial na 9
szakal38

Jestem jak najbardziej za kontynuacją tego tematu,jeśli został zamordowany...?,to sami rozumiecie,że trzeba o tym mówić.

Anusiak

ZAJDLER POPELNIL SAMOBOSJTWO W SYLWESTRA 1980 R.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=16740&sid=868e676e23881d383dded880bd1 e7c50

RZUCIŁA GO DZIEWCZYNA

użytkownik usunięty
obserwator_4

No to ciekawie.




Ale nie wierzę że tyle wersji uknuto.

obserwator_4

ta wersja też mi się wydaje najbardziej prawdopodobna.
błagam! po co na siłą jego śmierć jakąś legendą oblekać?? SB? bez przesady.

też gdzieś czytałam o tym, że rozstanie z dziewczyną przeżywał bardzo. chłopak załamał się i popełnił samobójstwo...

amputee

Czytalam w ksiazce Hanny Karolak pt"Duska o Darii Trafankowskiej o Jacku Zajdierze ,ze popelnil samobojstwo ......... Polecam -ciekawa ksiazka!!!!!!
kasia

ocenił(a) serial na 9
Zandarm

Tak ja też czytałam tą książkę i wiem stąd że popełnił samobójstwo.

ocenił(a) serial na 8
Lucynica

Popełnił samobójstwo... niestety... w sylwestra 97-80 w Opolu :( ale plotki powstały bo długo długo nikt nie chciał powiedzieć prawdy a i teraz rodzice Jacka milczą na ten temat.. było widać, że to bardzo wrażliwa osoba :(

Lucynica

wynajmował kawalerke na ul Kośnego w Opolu w niej zmarł ale czy to samobójstwo nikt nie jest pewny

ocenił(a) serial na 10
Lucynica

ja czytałam w prasie jakieś trzy miesiące temu, że utonął podczas rejsu jachtem... byłam zszokowana...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones