PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31605}
7,5 2 330
ocen
7,5 10 1 2330
Abel, twój brat
powrót do forum filmu Abel, twój brat

FENOMENALNY

ocenił(a) film na 10

A to zasługa Wielkiego Mistrza jakim niewątpliwie był p. Nasfeter. Darzę wielkim szacunkiem tego człowieka. A co do filmu - jest autentycznie wstrząsający i myślę sobie, że każdy powinien go zobaczyć.

ocenił(a) film na 10
menshikov

Na pewno poruszający, wartościowy film, z nie gorszą muzyką.
Być może ktoś zna tytuł głównego otworu przewijającego sie przez cały film?
Z góry dziękuję za odpowiedz

ocenił(a) film na 10
antaeus

Obejrzałem dzisiaj na Kino Polska. Potwierdzam, film jest świetny.

Swoją drogą aktor grający Salmona (Andrzej Boczula bodajże, jest strasznie podobny do mojego kolegi z czasów gimnazjum- Adama Boczuli :P, na 75% rodzina, ale się muszę dopytać :P, tak z czystej ciekawości).

ocenił(a) film na 10
antaeus

oczywiście miałem napisać utworu, a nie 'otworu'
wciąż czekam na poznanie tytułu

ocenił(a) film na 7
menshikov

Jak byłam mała ciągle go oglądałam i ciągle na nim płakałam :P
Chyba pierwszy wartościowy film jaki widziałam.

Pan Jonasz:
Nikt nie ma prawa krzywdzić człowieka, nikt. [...] Każdy jest na tej ziemi samotny i bezbronny, więc dlaczego krzywdzi? [...] I tobie też przyjdzie cierpieć, bo nie tylko od głodu i chłodu człowiek cierpi.

użytkownik usunięty
antybohater

Piękny film. Po prostu. Każdy powinien zobaczyć.

ocenił(a) film na 10
menshikov

Dla mnie to jeden z najlepszy filmów w polskiej kinematografii. Historia wrażliwego chłopca, który chce się dopasować do szkolnej społeczności. Okazuje się, że świat dzieci niczym się nie rożni od świata dorosłych, a nawet jest bardziej bezwzględny. Jeśli nie jesteś silny, nie masz pozycji, nie jesteś wybitną indywidualnością, musisz wejść w układy i to w takie, w których powinieneś ostrożnie stąpać, bo każdy twój krok, będzie surowo oceniony.
Wspaniałe role dzieci, niezwykle bogato wypełniony obraz w świetne fabularne detale.

ocenił(a) film na 7
Lejzorek

Podpisuję się pod poprzednikami. Aż się nie chce wierzyć, że tak mądry i dobrze zagrany film nie jest szerzej znany, zasługuje zdecydowanie na to, by go obejrzeć.

menshikov

Henryk Gołębiewski wspominał w swojej książce o pracy nad tym filmem, kiedy nie mógł rozpłakać się podczas kręcenia sceny pogrzebu, podszedł do niego Nasfeter i skłamał, że zmarła mu matka....do dzisiaj Gołębiewski chłop co nie z jednego pieca konsumował, klasyfikuje to jako traumę, która mimo upływu tylu lat jest żywa...Nasfeter to postać strasznie niejednoznaczna, kontrowersyjna....tragiczna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones