PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31605}
7,5 2 331
ocen
7,5 10 1 2331
Abel, twój brat
powrót do forum filmu Abel, twój brat

WZRUSZAJĄCY

ocenił(a) film na 9

Oglądałem ten film razem z klasą w szkole. Inni chcieli oglądac "Weekend" albo "Zombieland" ale ostatecznie oglądalismy "Abel, twój brat". Film wydawał mi sie długi i nudny ale mimo ,że inni byli znudzeni ja oglądałem go cały czas z zaciekawieniem. Żal było tego chłopca gnębionego mimo że był taki uprzejmy ale zastanawiało mnie postępowanie matki.
Takie gadanie własnemu dziecku twój ojciec nie żyje a mnie niedługo tez zabraknie nikomu by raczej nie pomogło. Szkoda że teraz nie robią takich filmów jak Dług, Cześć Tereska albo właśnie powyższy film tylko takie "hity" jak "Och Karol" czy "Jak sie pozbyc cellulitu". Jasne ktos lubi takie kino ale czas aby stworzyć cos poważniejszego
"Abel, twój brat" zrobił namnie ogromnie wrażenie a co najważniejsze zmusza do refleksji.
Gra aktorska młodych za tamtego czasu Henryka Gołębiewskiego albo Filipa Łobodzińskiego znakomita a teraz? Gra dzieci np w polskich serialach taka ,że aż zęby bolą.

ocenił(a) film na 8
tomi382

no cóż takie mamy niestety czasy...dzisiaj gdybyś polecił ten film młodzieży to by cie wyśmiali.Oni wolą pedalskie Zmierzchy, Hanny Montany i High Kicz Muiscal ;/ och karol 2 czy jak sie pozbyc cellulitu nawet kijem bym nie ruszył:P Popieram twoje zdanie i powiem ci że nie żałuje że ta(cenzura) dzisiaj tam to kazała oglądać:)

ocenił(a) film na 9
jestemtwoimojcem

Dzięki za przyznanie racji, rzeczywiście polskie kino to same komedie a za granicą same przereklamowane nie ślące żadnego przesłania produkcje. Takie maszynki do robienia kasy czyli horrory w hektolitrami krwi albo filmy akcji gdzie nonstop sie biją i strzelają gdzie w ostatniej chwili oczywiście główny bohater uchodzi z życiem. Śmierć głównego bohatera to bardzo odważny krok reżysera a "Abel".... to dobry tego przykład bo np. ja się wogóle tego nie spodziewałem, że gł. bohater umrze

ocenił(a) film na 10
jestemtwoimojcem

Mam 19 lat i uwielbiam ten film, bardzo mnie wzruszył od samego początku, bardzo mi było szkoda Karola i nie mogłam zrozumiec postawy jego matki, jak mogła byc tak nieczuła. Chyba żaden inny film nie wzbudził we mnie takich emocji. Bardzo wzruszający.
No i cudownie zagrana główna rola przez Filipa Łobodzińskiego, którego bardzo lubie.

ocenił(a) film na 8
tomi382

Ci młodzi aktorzy rzeczywiście majstersztyk. Każdy z tych dzieci był charakterystyczny, a teraz mamy wysyp sztucznych do bólu serialowych "gwiazdek". Również starsi trzymają poziom ( przede wszystkim świetnie dobrana postać pana Jonasza). Jeśli chodzi o matkę to był dla mnie główny czarny charakter. Wielkie brawa dla reżysera, który odwalił kawał dobrej roboty. Ku mojemu zaskoczeniu każdy element tego filmu stoi na nadspodziewanie wysokim poziomie. Można było jednak wyciąć futurospekcje, przez które zbyt wcześnie dowiedziałem się o śmierci Karola i wydłużyć wszystko o jakieś 20min.

ocenił(a) film na 8
arcynik

Wspaniały film, to muszę przyznać. Wciągnął bardzo i ma wartościowe przesłanie.
Zastanawia mnie tylko, czy Karol rozchorował sie od tej bójki, czy faktycznie podupadł na zdrowiu niezależnie od zmiany relacji z kolegami

tomi382

Istnieją bardzo dobre filmy tworzone nawet w dzisiejszych czasach, tylko trzeba dobrze poszukać. Wiadomo, że w multipleksach ambitnych dzieł nie znajdziesz, ale w kinach studyjnych dobre filmy są niemalże codziennie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones